Sila ovocia a krásy!

| | 0 Comments

Ovocie je úžasné, chutné, šťavnaté, symbolizuje nám radosť, zdravie, vitalitu, silnú obranyschopnosť a mnoho ďalšieho. Čo je na ňom však to najlepšie? Ovocie nemá využitie iba v samotnej kuchyni ako jedlo, ktoré nás robí šťastnejšími, krajšími a zdravšími zvnútra, jeho čarovné účinky sa dajú využívať aj v inej podobe – napríklad v kozmetike, ktorú dennodenne využívame. Takáto kozmetika je lacnejšia a oveľa efektívnejšia. Čo teda takto vymeniť drahé pleťové masky napríklad za banány?

meloun

  • Mnoho ľudí trápia neutíchajúce problémy s pleťou, či už ide o vrásky, jazvy, akné, suchú alebo prehnane mastnú pokožku. Takýto ľudia, ktorí sú už zo stavu svojej pleti skutočne zúfalí zvyknú podhnúť nátlaku, a skúšajú tie najrôznejšie aj najpodivnejšie spôsoby, ako svoj zlý stav pleti zmeniť. Potom sa často stáva, že podľahnú a naletia niektorým spoločnostiam, ktoré im sľubujú, že ich prípravok ich problém úplne vyrieši, alebo aspoň zmierni. Prídu tak o veľké množstvo peňazí a čo je najhoršie, výsledok v skutočnosti ani nestojí za to.
  • Niekedy býva riešenie oveľa zreteľnejšie, jednoduchšie a lacnejšie, ak osi len dokážeme predstaviť. Jediným problémom je nevedomosť, pretože ľudia nevedia o mnohých jednoduchých spôsoboch, ak osa dajú niektoré ich najrôznejšie problémy jednoducho vyriešiť.  Napríklad, v prípade zlej kvality pleti: uvažoval iste niekedy o prírodných maskách, ktoré si sami vyrobíte doma? Sila týchto masiek spočíva najmä v tom, že v nich nie je nič škodlivé navyše, čo vlastne v skutočnosti ba kvalitu vašej pleti viac zhoršuje. Tieto masky sú zložené z toho čo poznáte a pochádza z vašej kuchyne alebo záhradky. Čo je teda dobré na čo pre pár príkladov?

banány

  •  Proti akné– melón, kiwi, kvasnice, jahody, marhule, aloe vera, kokosový olej, káva, žihľava.
  •  Proti vráskam – sa odporúča používať obyčajný zemiak! Ten vrásky vyhladzuje a sťahuje.
  •  Proti mastnosti a nečistotám – používajte citrón, sťahuje póry, čistí pleť, je výnimočne účinný najmä na T zónu.
  •  Zdravie pleti všeobecne . bylinky, bylinky a ešte raz bylinky – tie sú účinné takmer na všetko, robte si z nich výluhy, alebo ich pite vo forme čaju!