Rozmýšľali ste kam s peniazmi?

| | 0 Comments

Nie každý má možnosť investovania do nehnuteľností, či dlhopisov. Neznamená to ale, že to pre jedinca s menším prímom nie je možné. Postačí aj malý kapitál. Investovanie s rozumom a narábanie s financiami by sa malo vyučovať už na základných školách. V búrlivej dobe posledných rokov sme prekonali nejednu krízu či nepriaznivé ekonomické podmienky aj vďaka pandémii covid-u. Mať svoju železnú rezervu je snom mnohých Slovákov. Nie každému sa ale darí mesačne odkladať väčšie množstvo peňazí alebo vlastniť termínovaný účet či sporenie. Nakoľko vo viacerých domácnostiach je ešte ekonomická situácia nestála. Ako teda investovať do budúcnosti a vytvárať si rezervu pre prípad ekonomickej krízy?

odkladať peniaze môžete aj doma do obálky

Možnou odpoveďou je odkladať si podľa možností peniaze bokom. Stále ale platí – čo je doma, to sa počíta. Pozor teda na to, aby ste do svojej rezervy nesiahli a môžete začať sporiť odznova. Práve toto je problém šetrenia, keď máte peniaze poruke. V bankách je nastavené platenie pravidelne. Pre niektorých to môže byť problémom. Okrem toho v prípade výberu časti hotovosti prichádzate o svoj úrok. Šetrenie na sporení ale tiež nie je extra výhrou, ak šetríte menšie sumy. Napríklad po 10 eur mesačne. Krát 12 mesiacov je to 120eur ročne. Dosť deprimujúce je práve to, že v dnešnej dobe za 120 eur nekúpite ani práčku. Čiže rok šetríte a výsledok je dosť slabý.

nechajte svoje úspory rásť vďaka zlatým minciam

Naproti tomu je investovanie do komodít ako zlato oveľa zaujímavejšia investícia. Svoju hodnotu zlato pravidelne posiluje a rovnaké prognózy sú aj do budúcnosti. Jeho hodnota ustála aj ekonomické krízy a vojny. Je tu preto predpoklad stabilného zázemia investície takmer bez rizík. Nákup zlata môžete robiť kedykoľvek počas roka. Nie ste teda viazaný pravidelnosťou ako pri šetriacich účtoch v bankách. Svoje peniaze – investíciu môžete mať doma a napriek tomu nehrozí, že by ste z nej odobrali a minuli na nákup v obchode. Zlaté mince predaj – je tým najbežnejším spôsobom investovania a vytvárania rezerv. Ich nákupná cena je v rôznych kategóriách, takže si určite vyberie každý investor – veľký aj malý.