Na skok do Marrákešu

| | 0 Comments

Mesto sa nachádza vo vnútrozemí Maroka na africkom kontinente. Je štvrtým najväčším mestom krajiny a zároveň obchodnou križovatkou. Je to mesto plné exotických vôní, chaosu a nádherných farieb. Nás zo strednej Európy mesto iste uchváti svojou neopakovateľnou atmosférou. Výlet si naplánujte na jarné, alebo jesenné mesiace, pretože v lete sa teploty vedia vyšplhať aj nad 40 stupňov. Na poznávanie mesta vám v pohode budú stačiť tri až štyri dni. Nehľadajte tu však luxusné hotely a nákupné centrá. Marrákeš je mestom plným rozmanitých uličiek, pouličných predavačov a nikdy neutíchajúceho hluku Arabov.

maroko

Cena spiatočnej letenky je približne 150 € a do krajiny nepotrebujete žiadne víza, len pas. Pri vyhľadávaní ubytovania sa sústreďte na tie, ktoré sú označené ako Riady. Ide o domy s akýmsi átriom, vo vnútri ktorého sa nachádza zväčša krásna záhradka, alebo aj bazén. Tieto vnútorné bloky sú plné farebných kachličiek, mozaík, stĺpov, fontániek a ako stvorené na posedenie pri dobrej káve. Vyberte si taký Riad, ktorý sa nachádza blízko centra a tým pádom objavíte viacej pamiatok bez straty času. Na výlet si zoberte pohodlné topánky, lebo vás denne bude čakať niekoľko kilometrov. Iste ich neoľutujete, budete obdivovať každú uličku, do ktorej zablúdite.

Najznámejšie pamiatky mesta sú: námestie v centre s názvom Djemaa El Fna, kde vás uchvátia pouliční umelci a obrovské trhovisko. Nevynechajte aj návštevu botanickej záhrady Jardin Majorelle, Palácu Bahia, dominanty mesta mešity Kutubíja, alebo Saadske hrobky. Medzi najkrajšie stavby patrí Medersa Ben Youssef, ktorá dnes slúži ako vzdelávacia inštitúcia.

marakeš

O svoje žalúdky sa tiež nemusíte báť. V pouličných stánkoch nájdete jedlo od výmyslu sveta, veľa ovocia a aj sladké pochúťky. Na hlavnom námestí sa zastavte večer, vtedy sa tu schádzajú snáď všetci pouličný predavači jedla. Tak ako vo všetkých arabských mestách, aj tu zjednávajte ceny. Peniaze sa dajú zameniť na každom rohu a kurz k euru je výhodný. Dajú sa tu vyberať aj peniaze z bankomatu. V historickom centre sa dá pohybovať len peši, do vzdialenejších miest si zoberte taxi a zjednajte cenu.