Rio de Janeiro

| | 0 Comments

Mesto, ktoré sa nachádza na juhu štátu Brazília, Rio, sa dá jednoznačne pokladať za skutočný skvost Južnej Ameriky. Nie len svojou krásnou prírodou, ale aj kultúrou o ktorú tu určite nie je bieda.

rio

Vedeli ste že…

  • Rio de Janeiro bolo v minulosti na istý čas hlavným mestom Portugalska. Nesedí vám to, však? Určite ste sa práve zamysleli a snažíte sa prísť na to, prečo by mesto ako Rio, ktoré je také vzdialené oceánom od Európy malo byť hlavným mestom práve Portugalska. Ale bolo to skutočne tak, dôvodom bolo fakt, že v minulosti, počas napoleónskych vojen bolo Portugalské kráľovstvo od tadiaľ vyhnané a usídlilo sa na istý čas práve v terajšom Riu a to presne na 7 rokov od 1815.
  • Kto by si len pri spomenutí mesta RIO DE JANEIRO ako prvé nevybavil majestátnu sochu Ježiša, ktorá sa hrdo týči nad celým mestom a otvorenými rukami ho chráni. Vedeli ste však o tom, že do tejto sochy zvykne pravidelne zasahovať blesk? Takže sa dá povedať, že táto nádherná socha nechráni mesto len symbolicky, ale počas búrkového obdobia v Riu aj skutočne!

brazilie

  • Rio de Janeiro síce nie je hlavným mestom Brazílie, ale zato sa umiestnilo na druhej priečke v rebríčku najľudnatejších miest v Brazílii. Brazília ako štát je celkovo najľudnatejším štátom v Južnej Amerike, ale čo sa týka miest je to práve krásne Rio, na prvom mieste je Sao Paulo.
  • Karneval je asi druhou (možno v niektorých prípadoch aj prvou) výnimočnosťou tohto mesta ktorá väčšine ľudí vzíde na um. Každoročne sa tu konajú obrovské karnevaly, na ktorých sa zúčastňujú dokonca až milióny účastníkov!
  • Umelci každého druhu by si teda v Riu prišli na svoje. Okrem toho je Rio ešte aj obrovským, živým umeleckým plátnom. Street art je povolený v celom meste a to úplne na každom mieste. Umenie tu teda nie je priestupkom a ukázať svoju tvorbu môže skutočne každý! Jedinou podmienkou je povolenie, ktoré však nie je nijak ťažké získať.