IOS alebo Android?

| | 0 Comments

Android
Telefóny s týmto operačným systémom sú najviac predávané na svete. Operačný systém Android využívajú firmy ako Samsung, Huawei, Xiaomi a iné. Android je operačný systém ktorý je úplne odlišný od IOS. Hudbu môžete sťahovať priamo do telefónu cez mobilný prehliadač, zatiaľ čo do IOS musíte inštalovať rôzne aplikácie alebo sťahujete hudbu cez počítač pomocou počítača a softwaru ITunes. Android podporuje viac aplikácií ako IOS takže je viac kompatibilnejší.

mobil

Na sťahovanie využívate aplikáciu Google Play cez ktorú si môžete vyberať z pestrej škály aplikácii ktoré sú po väčšine zadarmo. Android má rozšírenejšie vývojárske prostredie, preto je vhodnejšie pre takýchto užívateľov viac ako IPhone.  Ďalšou výhodou Androidu je že si môžete expandovať vašu pamäť pomocou micro SD karty, či už ide o 2, 4, 8, 16, 32, 64, 128 alebo 256gb rozšírenie. Tým že s týmto operačným systémom môžete experimentovať ho robí trochu nepriehľadnejšie ako v operačnom systéme IOS.
 
IOS
Povestné IPhone smartfóny už pozná snáď každý. Operačný systém IOS ponúka svojím užívateľom jednoduché a priehľadné prostredie v ktorom sa nestratia. Ako bolo spomínané s hudbou je to trochu zložitejšie ako u Androidov, preto je nutné trochu sa potrápiť s hľadaním aplikácie pre sťahovanie hudby. Ak sa vám to ale nechce môžete si hudbu tiež zakúpiť v aplikácií ITunes. Užívatelia IPhone-u si hlavne pochvaľujú dlhodobú kvalitu telefónu, pretože aj po rokoch využívania ich smartfón neseká a sú s ním spokojný.

android

Samozrejme IOS sa stále zdokonaľuje a ponúka vždy pri aktualizácii svojím užívateľom update na vyššiu verziu operačného systému ktorý obsahuje vždy nejaké vylepšenia a novinky v smartfóne. Mnoho ľudí však ale svoj IPhone neaktualizuje, pretože aktualizácia zaberá vždy nejakú pamäť a vyššie využitie pamäte RAM. IPhone je určený pre ľudí ktorý majú radi príjemné priehľadné prostredie v telefóne a elegantný design. Na výber máte základne verzie IPhone-u a potom verzie Plus a XS ktoré sa líšia vo veľkosti telefónu.