Pomôžte svojmu partnerovi prestať fajčiť

| | 0 Comments

Ak ste už aspoň raz skúšali skoncovať s fajčením, viete že sa nejedná o ľahkú výzvu. Nikotínové náplasti, alebo žuvačky nenahradia ten pocit, keď ruke v držíte cigaretu, z úst vypúšťate dym a k tomu popíjate šálku výbornej kávy. Pokiaľ sa váš partner rozhodne prestať fajčiť, mali by ste mu byť oporou. Ste predsa žena a máte svoje triky ako dosiahnuť to, čo chcete. No a túto vlastnosť, môžete tento krát využiť na niečo naozaj prospešné.
 

tetování

  • Krik a hádky nepomôžu. Ak váš partner svoje odhodlanie poruší, skúste ho naopak podporiť a motivovať. Verte, že takto urobíte omnoho viac.

 

  • Ak ste i vy fajčiarka, pokúste sa svoj zlozvyk obmedziť ako sa len dá. Minimálne skúste nefajčiť pred svojim partnerom. Pre človeka, ktorý chce s cigaretami prestať, je pohľad na iných fajčiacich ľudí, ten najhorší pohľad na svete. Nakoniec môžete túto príležitosť využiť i vy sama a s týmto zlozvykom prestať taktiež. Takáto podpora je asi tá najväčšia.

 

  • Buďte iniciatívna. Naplánujte spoločné aktivity od výmyslu sveta. Vyhnite sa sedeniu pri televízore, či filmoch, alebo inému ničnerobeniu. Choďte na výlet, turistiku, do kina, či divadla, alebo spolu začnite behať. Môžete si nájsť spoločný koníček, ktorý vás zabaví natoľko, že na cigaretu neostane čas. Skúste spolu variť, skladať puzzle, alebo vyvenčite psy v miestnom útulku.

 cigareta

  • Skúste svojho partnera namotivovať na zdravý životný štýl. pripravujte zdravé pokrmy, venujte sa spomínanému pohybu a športu. Uvidíte, že ak bude mať váš milovaný pocit, že pre svoje zdravie robí to najlepšie, aj fajčenie mu prestane byť po chuti.

 

  • Neťahajte ho na miesta, kde sa fajčí. Svoju obľúbenú krčmu vymeňte za nefajčiarky podnik. Prehovorte aj svojich priateľov a spoločné večery začnite tráviť v nezadymených priestoroch.

 

  • Vyhnite sa pozeraniu filmov, kde sa objavujú cigarety. Podvedomie vie byť totiž sviňa, takže náš mozog začne pri pohľade na iných fajčiarov, aj keď sa nachádzajú v kovovej škatuli, doslova šalieť.