Hodiny strávené na letisku. Aj to je súčasť dokonalej dovolenky

| | 0 Comments

Plánovali ste si svoju letnú dovolenku minimálne rok, predstavujete si ako bude všetko dokonalé, no na letisku sa vaše predstavy veľmi rýchlo rozplynuli? Nie ste sami. Mnoho ľudí odrádza lietať na dovolenku presne táto „ maličkosť“, teda hodiny strávené na letisku. Meškanie letu nie je ničím neobvyklým, preto sa už dopredu vyzbrojte poriadnou dávkou trpezlivosti.

Muž na letisku ťahajúci kufor
 
Nenechajte sa odbiť
 
Meškanie letu https://claimcloud.cz/sk/rights/cancelled/ môže niekedy spôsobiť, že nestihnete ďalšie lietadlo, alebo sa do svojho cieľa cesty dostanete neskoro, čo vám spôsobí ďalšie komplikácie. V týchto prípadoch, máte právo žiadať leteckú spoločnosť o finančné odškodnenie. Konkrétna suma závisí od viecrých faktorov, ako je dĺžka letu, alebo meškania.  Je dobré, ak budete mať čo najviac dôkazov, ktorými budete vedieť dokumentovať problémy, ktoré vám vznikli. Hovoríme napríklad o letenke, fotografiách tabúľ s odhadovaným meškaním, či doklad o tom, že ste sa mali problém ubytovať v hoteli, kvôli neskorému príchodu.
 
Vždy pripravený
 
„Vždy pripravený!“ Tak táto veta nebola iba bezvýznamným heslom pionierov. Ak sa chystáte na svoju dovolenku letecky, mali by ste byť naozaj pripravení na všetko. Tým myslíme aj meškanie letu. Najväčším problémom býva to, ak ostanete zaseknutí v cudzej krajine, nemáte pri sebe svoju batožinu a meškanie je odhadované na desať hodín, či pokojne i celý deň. Preto si do príručnej batožiny zbaľte vždy aspoň niekoľko základných vecí. Napríklad tričko na prezlečenie, či čisté ponožky. Verte, že takto bude vaše čakanie omnoho príjemnejšie.

Muž a žena na letisku, ktorí pozerajú do mobilných telefónov
 
Aby vám to rýchlejšie zbehlo
 
Je taktiež dobré, ak si dopredu zistíte niekoľko informácií o miestach, kde sa bude konať vaše medzipristátie. Urobte si malý prieskum o miestnych hoteloch za dobrú cenu, kde môžete poprípade prespať. Zistite si niečo o reštauráciách, či iných miestach kde môžete tých niekoľko hodín stráviť o niečo príjemnejšie ako priamo na letisku.