Týchto 5 koníčkov napomáha nášmu zdraviu

| | 0 Comments

Využitie času na vychutnanie si vašich koníčkov by mohlo zlepšiť vaše zdravie.Výskumy čoraz častejšie ukazujú, že aktivity ako umenie, tanec či záhradníctvo môžu byť pre niektorých ľudí účinnejšie ako lieky. Ak premýšľate nad vhodným koníčkom, skúste zvážiť nasledujúce tipy.
kbelík a tulipány
Záhradkárčenie
Záhradníctvo môže pomôcť zlepšiť našu náladu a dokonca pomôcť bojovať proti stresu, úzkosti a depresii. Rovnako by sme nemali zabúdať na to, že práca v záhrade je skvelou náhradou za posilňovňu. Jednoduché ťahanie buriny prispieva k jemnej forme aeróbneho cvičenia, o ktorom vieme, že pomáha svalom a zvyšuje silu, vytrvalosť a flexibilitu.

Tanec
Tanec je spoločenská aktivita a vieme, že aktívny spoločenský život je dôležitý pre udržanie našej všeobecnej pohodu. Najdôležitejšie je, že tanec so sebou prináša zábavu. Tanec je vynikajúcim kardio tréningom a vieme, že kardio tréningy pomáhajú zlepšiť kardiovaskulárne zdravie, zvyšujú výdrž a posilňujú kosti a svaly.

Písanie
Myslíte si, že sedieť pri stole s notebookom alebo perom a papierom nemôže byť dobré pre vaše zdravie? Mýlite sa. Písanie je spojené s množstvom duševných a fyzických zdravotných výhod vrátane zlepšenia pamäti, úrovne stresu a spánku. Niektoré štúdie napríklad zistili, že písanie o svojich skúsenostiach pomáha pacientom s rakovinou, aby sa vyrovnali so svojimi ochoreniami.

Hudba
Štúdie naznačujú, že hudba môže posilniť imunitný systém tela, znížiť úroveň stresu a úzkosti a zmierniť depresiu. Medzi pacientmi, ktorí čakajú na operáciu, sa zistilo, že počúvanie hudby je účinnejšie pri znižovaní úzkosti ako samotné lieky na predpis. Počúvanie a hranie hudby je spojené s nižšou hladinou stresového hormónu – kortizolu.
vlna shop
Pletenie
Pletenie je koníček spojený s obrovským zoznamom prínosov pre naše zdravie, a to predovšetkým duševné. Preukázateľne napomáha k zníženiu úzkosti a pocitu depresie, odvráteniu chronickej bolesti a zvyšovania pocitu pohody a spokojnosti.