Online zoznamky? S tým súvisí aj rande naslepo!

| | 0 Comments

Dnešné možnosti internetu umožňujú ľuďom spoznávať sa aj prostredníctvom sociálnych stránok alebo online zoznamiek. A my máme práve na mysli tie!
Ich výhody a nevýhody sú vám zrejme jasné, keďže ste sa rozhodli pre takýto štýl zoznámenia sa a možno spoznania novej lásky. Ak príde na rád otázka, či sa vôbec stretnete, určite vám napadlo, že pôjde o takzvané rande naslepo. To je totiž čaro online zoznamovanie sa – hoci máte pocit, že danú osobu poznáte, nikdy si nemôžete byť skutočne istý, či to tak bude. Ak ste si vymenili fotografie, také veľké prekvapenie čo sa týka výzoru, to zrejme nebude. Čo však, ak nie?

žena u počítače.jpg

To je otázka, nad ktorou by sa mal každý užívateľ dopredu zamyslieť. Online zoznamky dnes preferujú a priam nútia užívateľov, aby mal každý vlastnú profilovú fotku a to dobre viditeľnú. Je to preto, aby sa nestalo, že sa stretnete s niekým, kto vám tvrdí, že je vysoký, štíhly, modrooký s hnedými vlasmi, ale na rande príde presný opak. Avšak sú aj také, ktoré vám nechávajú možnosť výberu a je len na vás, či si profilovú fotku dáte alebo nie.
Online zoznamovanie sa je v dnešnej modernej dobre časté. Už málokto sa zoznámi na festivale, párty, narodeninovej oslave či nebodaj náhodným rozhovorom vo vlaku. Máme totiž pocit, že sme stále chránený za stenou počítača a ak nemáme záujem už konverzovať, skrátka užívateľa zrušíme alebo zablokujeme. A to sa v skutočnosti urobiť nedá, jedine, ak by ste sa vzdialili od daného človeka a už sa nevrátili.

seznamka.jpg

Rande naslepo je akýsi druhý krok, ktorý urobíme, ak máme naozaj záujem spoznať druhú osobu. Je to čosi, ako keď niekoho spoznáme mimo virtuálnej sféry a vymeníme si telefónne čísla. Dávame tým najavo, že sa nám ten človek páči a je nám sympatický.
Pre mnohých ľudí je online zoznamka akýmsi bonusom. Sú totiž introverti a nemajú čas, a tak jednoducho si túto sféru spoznávania sa uľahčia prostredníctvom internetu. Ak niekoho spoznáte a máte pocit, že vám nevadí, že sa prvýkrát uvidíte až po niekoľkých mesiacoch, tak smelo do toho! Avšak ak cítite, že to nie je to pravé pre vás, tak si môžete zvoliť inú cestu.