Dovolenka na Slovensku? Kam?

| | 0 Comments


Jaskyne
Na Slovensku sa nachádza mnoho krásnych jaskýň na objavenie ako napríklad Belianska jaskyňa ktorá patrí k jedine verejne prístupnej jaskyni v Tatrách. Taktiež patrí k prvým jaskyniam v Európe v ktorej sa zaviedlo elektrické svetlo. Na južnej strane obce Bystrá môžete nájsť ďalšiu nádhernú Bystrianskú jaskyňu ktorá dosahuje dĺžku vyše 3000 m. Jej prehliadková trasa ma dĺžku 580 m. Najkrajším skvostom jaskyne je klenotnica. Na juhozápade Slovenska v Malých Karpatoch môžete nájsť jaskyňu Driny, ktorá je jedinou verejne prístupnou jaskyňou v tomto regióne. Dosahuje dĺžku 680 m a jej prehliadková trasa je 450 m. V tejto jaskyni môžete nájsť kvapľové záclony s krásnym zúbkovým lemovaním. Najkrajším krasovým útvarom v tejto jaskyni sú „Slonie uši“.

tatry
 
Lyžiarske strediská
Pokiaľ ste vášniví lyžiari a chcete stráviť časť dovolenky týmto športom tak navštívte Štrbské pleso. Je to najvyššie položená tatranská osada ktorá svojím návštevníkom ponúka až 9 km zjazdových tratí rozdelených podľa náročností. Tieto trate už roky obľubujú rodiny s deťmi a vášnivý lyžiari. Ďalším zaujímavým strediskom je Park Snow Donovaly, ktorý sa nachádza medzi národnými parkami Nízke Tatry a Veľká Fatra.

krajina

Zaujímavosťou je, že stredisko patrí k najznámejším na Slovensku a je druhým najväčším detským areálom v Európe. Ďalej tu môžete nájsť až 18,4 km tratí, určené pre bežecké lyžovanie. Detský areál známy ako FUN PARK je jedným z najznámejších areálov pre výučbu lyžovania v strednej Európe. Pokiaľ hľadáte niečo na východnom Slovensku, lyžiarske stredisko Ski Drienica je to pravé pre vás. Stredisko sa nachádza v nadmorskej výške 555 m n.m  a celková dĺžka trate je 2,45 km. Trať je aktívne technicky zasnežovaná. V areáli nájdete 4 vleky s prepravnou kapacitou 2540 osôb za hodinu. Pre deti je samozrejme pripravený detský vlek kde môžu zdokonaľovať svoje lyžiarske schopnosti.