Chudnutie s proteínovou diétou

| | 0 Comments

Nie je na svete asi jediný človek, ktorý by sa aspoň raz v živote nepozastavil nad svojou telesnou hmotnosťou. Niekto riešil pár kilo navyše a niekto musel či musí práve teraz bojovať aj s desiatkami kíl nad rámec ideálnej hmotnosti.
Chudnutie však so sebou prináša naozaj tvrdý boj so sebou samými a hromadu odriekania, zmien a nových návykov. Patrí k nemu nielen pravidelný pohyb, ale aj pravidelná a hlavne zdravá strava. Pretože práve stravovanie býva najčastejším dôvodom vzniku nadváhy.

pára v zelenině

Ak si chcete vybrať z množstva rôznych diét, tak ej treba mať na pamäti, že na chudnutie nie sú vhodné diéty, ktoré vás nútia hladovať.Za jedno jesť sa musí, pretože oberáte telo o dôležité živiny a za druhé aj keď sa vám pri drastickej diéte podarí schudnúť, tak počítajte, že to bude len dočasné a nemilo vás prekvapí jo-jo efekt.

Keď už diéta, tak taká, ktorá niečo málo uberie, iné zasa pridá, ale môžete jesť normálne. Presne taká je proteínová diéta a skvelé recepty, z ktorých o hladne naozaj nebudete.

Na akom princípe keto diéta funguje?
Proteínovej diéte sa inak hovorí tiež bielkovinová alebo keto diéta. Jedná sa pri nej o to, že vo svojich stravovacích návykoch uberiete tuky a sacharidy a pridáte bielkoviny.

Na základe tejto zmeny vznikne stav, ktorému sa hovorí ketóza a v jej prípade dochádza k tomu, že organizmus si začne brať potrebný tuk a sacharidy z uložených zásob vo vašom tele. Tým začnete spaľovať tuk a naštartujete proces chudnutia.

brokolice

Bielkoviny sú zase určené k tomu, aby bola zachovaná svalová hmota, ktorá často pri nesprávnom chudnutí odchádza namiesto tuku. Bielkoviny tejto strate zabránia a svalová hmota zostane neporušená.
Na základe bielkovinovej diéty si môžete pripraviť kopec skvelých pokrmovz mäsa ako je hovädzie, kuracie, králičie, ryby, ďalej z tvarohu, jogurtu, vajíčok a ďalších potravín vrátane vhodnej zeleniny. Pokiaľ chcete ešte vyšší komfort, tak si pokrmy či nápoje vhodné na proteínovú diétu môžete rovno objednať alebo pripraviť z objednaných polotovarov.