Aký je ideálny outfit na cvičenie?

| | 0 Comments

Cvičenie a vykonávanie pravidelného pohybu je pre ľudské telo a organizmus veľmi dôležité. Preto ak máte sedavú prácu alebo v zamestnaní príliš pohybu nevykonávate, mali by ste sa to snažiť dohnať aspoň počas vášho voľného času. Pravidelná pohybová aktivita nie je dobrá len na zbavenie sa nadbytočnej hmotnosti a udržiavanie dobrej fyzickej kondície. Pohyb je taktiež skvelým pomocníkom, ktorý nás dokáže zbaviť napätia a stresu z každodenných starostí a uvoľniť našu preplnenú myseľ. Niektorí ľudia preferujú vykonávanie športu a pohybu vo vonkajšom prostredí, či už je to vonkajší beh, tréningy na vonkajších tenisových kurtoch, plávanie v exteriérovom bazéne, cyklistika alebo turistika v horách.

cvičenie vonku

Ďalší naopak skôr obľubujú pohybové aktivity vo vnútornom prostredí, ako je napríklad fitness centrum, box, jóga alebo dokonca aj domáce cvičenie. K tomu, aby ste rozhýbali svoje telo nemusíte hneď začať behať dlhé maratóny alebo preplávať niekoľko stoviek metrov dĺžky bazéna. Dokonca nemusíte ani vypľuť dušu po náročnom dvojhodinovom tréningu vo fitku. Úplne postačí, ak začnete zľahka a postupne budete aktivitu pridávať. Na začiatok je dobrá napríklad obyčajná chôdza a dlhšie prechádzky v prírode alebo kratšie cvičenie či bicyklovanie na menších trasách.

cvičenie jógy

K pohybovej aktivite a cvičeniu, však budete potrebovať aj nejaké oblečenie, pretože v obtiahnutých rifliach alebo šatách by sa vám asi veľmi dobre nehýbalo. Aký je teda ideálny outfit na cvičenie, ktorý nebude príliš tesný, nepohodlný, ale zároveň ani veľmi voľný a zavadzajúci? Vhodným riešením sú napríklad legíny na cvičenie, ktoré sú dostatočne pohodlné a nebudete mať v nich skľučujúci pocit, že vás niekde niečo tlačí. Legíny poskytnú telu taktiež dostatok voľnosti, aby ste sa mohli ešte pred samotným cvičením poriadne ponaťahovať a rozcvičiť. Rovnako vám nebudú brániť pri pohybe, či už behaní vonku alebo na bežiacom páse alebo intenzívnejšom kardio cvičení. Vhodnou voľbou sú aj na jógu, počas ktorej sa občas telo dokáže dostať do zaujímavých polôh, kedy je naozaj nevyhnutné mať flexibilné oblečenie. Takéto legíny viete kúpiť v rôznych farbách, takže si určite dokážete vybrať spomedzi nich i tú vašu obľúbenú. Okrem toho sa skvele hodia na nosenie i počas chladnejších mesiacov, pričom naopak v horúcom lete môžete dlhé legíny zameniť za krátke alebo tzv. cyklistické – biker shorts.