Aby sme sa vo svojom dome cítili čo najlepšie- Ako doma

| | 0 Comments

Aká je vlastne prioritná vlastnosť alebo funkcia bývania? Prečo je bývanie pre človeka také dôležité až odzrkadľuje jeho súkromie a istú črtu osobnosti? Prečo si zakladáme na podobe a štýle nášho bývania a je dôležitá atmosféra?
Myslím si, že práve tá je dôležitým a prakticky charakteristickým prvkom každej domácnosti. Určite ste si aj vy túto charakteristickú črtu bývania každého z nás všimli a pri návštevách pocítili odlišnú, no pritom sympatickú a originálnu atmosféru respektíve pocit, ktorý sa vlastne nedá opisovať slovami.

kuchyně

Pod tento charakteristický a originálny pocit z konkrétnej domácnosti sa podpisuje predovšetkým štýl bývania, čiže cesta, ktorú si pri rekonštrukcii alebo menších úpravách miestností vyberieme. Akými materiálmi, tvarmi, farbami a predmetmi zariadime konkrétne priestory tak, aby dokonale ladili a vykúzlili útulnosť a príjemnú, pri srdci hrejivú, romantickú atmosféru. Tá nás bude následne sprevádzať každým dňom. Vlastne nielen nás, ale aj návštevu, ktorú pozveme (alebo sa pozve sama, veď to poznáme). Ale pozor!

interiér

Ani táto záležitosť však nie je tak úplne len záležitosťou peňazí, respektíve výšky investície. Utrácať peniaze bez vkusu je zbytočné. Veľmi dôležitú úlohu tu zohráva najmä kreatívna a duševná stránka nášho ja. Peniaze sú tesne na druhom mieste. Existuje veľa ukážkových prípadov, v ktorých z mála vzniklo veľa a z minima sa vyťažilo maximum. Nemusí ísť tak zo zásady o to, či investujete tú najvyššiu čiastku, ale skôr o vzájomnú symbiózu spomenutých tvarov, predmetov, farieb a materiálov, kedy ich správnym rozmiestnením a zladením dokážeme vytvoriť skutočný zázrak- Vytvoríme našu vlastnú špecifickú atmosféru bývania.
Nášmu bývaniu vdýchneme dušu. Preto je skutočne potrebné venovať pozornosť predovšetkým štýlu domácnosti a jej originálnej elegancii, ktorá nás istým spôsobom vystihuje.