V aute s deťmi: tipy na pohodlné výlety

| | 0 Comments

Mnohí rodičia majú hrôzu už len pri pomyslení, že by sa mali vybrať na dlhšiu cestu autom s malými deťmi. Je ťažké udržať ich dlho na jednom mieste a ešte k tomu aj ich pozornosť, pri cestovaní je to ešte ťažšie. Dlhý čas zatvorený v malom priestore bez pohybu nie je príjemné ani pre dospelých, nieto ešte pre deti. Dobrým ťahom je, ak s dieťaťom vzadu sedí aj niekto dospelý alebo starší súrodenec, aby sa spolu mohli venovať nejakej zábavnej činnosti, pri ktorej dieťa zabudne na nudu. Potom to bude pre všetkých určite menej stresujúca cesta.

dítě

  1. Kreslenie

Kreslenie je jedným zo spôsobov, ako dieťa zabaviť na dlhší čas. Vezmite si so sebou tvrdú podložku a čisté hárky papiera a môžete začať s kreslením.

  1. Počúvanie rozprávok a spievanie

CD –čka s nahrávkami detských pesničiek a obľúbených rozprávok sa budú výborne hodiť do auta na dlhšie trasy. Spolu s deťmi si môže zaspievať celá posádka auta a rozprávky si určite radi vypočujú aj dospelí.

  1. Slovné hry

Určite poznáte nejaké slovné zábavné hry, napríklad „povedz slovo začínajúce na rovnaké písmeno“ alebo hru „mestá“, sú veľmi zábavné a vhodné na skrátenie si času pri cestovaní.

  1. Obľúbená hračka

Na výlet so sebou určite nezabudnite zobrať obľúbenú hračku vášho dieťaťa, macík či bábika mu spríjemnia cestu.

hračky

Cesta autom je dosť monotónna, a tak ju deti niekedy zvyknú aj prespať, ak nie celú, tak aspoň časť. To je tá prijateľnejšia možnosť, aj vy ako vodič budete kľudnejší a môžete sa tak plne venovať riadeniu auta.

Výbava do auta na cestu s dieťaťom:

  • Pitný režim treba dodržiať aj počas cestovania, preto je vhodné, aby ste na to mysleli a vzali si so sebou niekoľko fliaš vody.
  • Časté jedenie a hlavne ťažké jedlá nie sú príliš vhodné. Jedným z dôvodov môže byť nevoľnosť z jazdy či auto plné omrviniek. Zoberte si len nejaké ovocie a zeleninu, prípadne sušienky.
  • Oblečenie si vezmite na výmenu, hlavne pre deti. Od plienok cez spodnú bielizeň až po čiapky a rukavice.
  • Výbornou voľbou sú vlhčené utierky, v prípade nejakej nehody vám pomôžu s utieraním. Vhodnejšie sú malé balenia, šetria miesto.


Cestovanie s deťmi nie je jednoduché, no určite nie nemožné. Ak dodržíte naše rady prežijete príjemnú cestu a nezabudnuteľný výlet s vašimi ratolesťami.