V zime teplo a v lete príjemný chládok vám zabezpečí zateplenie XPS polystyrénom

| | 0 Comments

Budovy, ktoré boli práve skolaudované, sú zatepľované už pri výstavbe, no dodatočne dokážeme zatepliť aj ostatné staršie budovy, ktoré už nespĺňajú súčasné normy tepelno-technických požiadaviek moderných stavieb. Systémov, ktoré sa na zateplenie využívajú, je viacero, najznámejší je však polystyrén a tvrdený polystyrén.

projektování

Optimálnu izoláciu na zabránenie prehriatiu budovy a tiež prieniku chladu do interiéru ponúka XPS polystyrén, ktorý nepatrí do sekcie klasického polystyrénu, ale ide o jeho tvrdený variant, ktorý sa vyrába v ružovej alebo zelenej farbe a hlavný rozdiel medzi nimi je v jeho odlišnej štruktúre a systéme vypĺňania penou. XPS polystyrén nie je vyrábaný z tradičných polystyrénových guľôčok. Má však xps polystyren Taloa vynikajúce vlastnosti, ktoré sa týkajú pevnosti, a preto je možné použiť ho na zateplenie strechy, má vysokú nosnosť, a tak sa využíva pri zatepľovaní terás alebo parkovísk na strechách, pretože na 1m2 je možné zaťažiť ho až hmotnosťou 30-70 ton.

XPS polystyrén sa veľmi často používa na zateplenie podláh v hrúbkach 100 a 50mm, ale aj do podkrovia a stropov, kde je dokonca z neho možné vytvarovať aj stropný podhľad, ktorý sa tvorí kazetami alebo doskami a do polystyrénu sa vlepujú alebo kotvia. Ďalšou jeho výbornou vlastnosťou je maximálna odpudivosť vody, a to ho predurčuje na použitie vo forme sokla, ktorý sa dotýka zeme, pri zateplení fasád či pivníc. Povrch polystyrénu môže maž drsnú alebo hladkú štruktúru. Omietky či farba sa udrží na drsnejšom povrchu, preto sa hladké dosky využívajú na spodnú stavbu pri zatepľovaní podzemných stien.

analýza, grafy

Trh ponúka XPS polystyrén v rozličných hrúbkach, s rozdielnymi parametrami či povrchovými úpravami pre rozdielne časti budovy, a všetky tieto parametre sú dôležité aj pre výpočet ceny zateplenia. Každé zateplenie domu či iných stavieb, ktoré majú veľké úniky tepla, má zmysel, pretože tak dokážeme ušetriť nemalé finančné prostriedky na vykurovaní počas zimného obdobia a v lete si zas môžeme užívať chladnejšie prostredie v interiéroch.