Ušetrite na nízkych nákladoch za vaše virtuálne sídlo

| | 0 Comments

Pri zapísaní spoločnosti do obchodného registra sa okrem iných potrebných údajov eviduje aj nejaké oficiálne sídlo tejto firmy. A nemusí ísť o sídlo konkrétnych priestorov, kde sa táto podnikateľská činnosť vykonáva, pri zápise sa môže zadať v podstate ľubovoľná nehnuteľnosť, ktorá vám nejakým spôsobom patrí, či ktorú máte prenajatú. Môže ísť teda napríklad o adresu, kde sídli vaša kancelária, no takisto o adresu vášho bytu alebo domu. Z viacerých hľadísk je však pre súčasných podnikateľov výhodné práve virtualne sidlo sro.

A aké sú dôvody?

Ak sa na tému pozrieme všeobecne, tak tých pozitív je hneď niekoľko- v prvom rade sú to nízke mesačné poplatky, ďalej je to možnosť vybrať si miesto s lukratívnou, dobre znejúcou adresou (ideálne v hlavnom meste) a určite oceniteľné sú aj doplnkové služby spojené s týmto sídlom (korešpondencia + možnosť využiť zasadacie priestory + technické vybavenie).

strom, podnikanie, plány

Je to teda možnosť, akou sa dajú výrazne ušetriť náklady za vedenie sídla, hlavne ak sú záujemcami začínajúci podnikatelia alebo rozbiehajúce sa menšie spoločnosti. Nízke prevádzkové náklady ale ocenia aj tí, možno skúsenejší podnikatelia, čo majú pocit, že za súčasné priestory a napr. kancelárie platia zbytočne veľa v porovnaní s tým, že tieto priestory plnohodnotne nevyužívajú a celkom dobre by im vystačila práve prevádzka virtuálneho sídla.

  • O to väčšiemu záujmu sa táto alternatíva teší v dobre podnikateľskej a ekonomickej krízy, kedy sa každý biznismen snaží ušetriť všade tam, kde sa to len dá.

kancelária, pracovníci

Ale buďme úprimní, samozrejme nejde o ideálnu voľbu pre každého. Hlavne nie pre väčšie firmy, ktoré majú vyšší počet zamestnancov a títo pravidelne pracujú v kancelárií. Je to naopak výhodnejšie skôr pre startupy, pre prevádzkovateľov eshopu, copywriterov alebo pre podnikateľov, čo väčšinu času trávia v zahraničí. Skrátka pre ľudí, ktorí si môžu reálne dovoliť šetriť na priestoroch evidovaného sídla.