Ušetrený prenájom za kamennú kanceláriu môžete investovať inde

| | 0 Comments

Životná úroveň stúpa, no spolu s ňou závratne rýchlo rastú aj ceny všetkého, za čo sme nútení platiť. Služby patria k oblasti, v ktorej sa zvyšovanie cien prejaví najskôr. Svoje o tom vedia aj začínajúci podnikatelia, ktorí si zakladajú s.r.o. a pri tom minú dosť slušný balík peňazí. Nemusí to tak byť, ak si nájdu alternatívne riešenie, napríklad kamenné sídlo vymenia za virtuálne.

Priestor na podnikanie môže byť aj virtuálny

Podnikatelia sa nemusia obávať problémov s tým, že ich nebude možné vypátrať, ak si za sídlo firmy vyberú virtuálnu adresu, pretože sa zapisuje do OR a je akceptovaná aj všetkými úradmi, vrátane daňovým. Takže v prípade daňovej kontroly budete ľahko dostupní. Ak sa takto rozhodnete, nebudete jediní, mnoho začínajúcich podnikateľov si uvedomuje nutnosť šetriť financie tam, kde je to možné, a to je aj pri virtuálnom sídle. Ide o virtualne sidlo moderný spôsob podnikania, pravdaže len v prípade, že vaša práca si nevyžaduje sedenie v kancelárii niekoľko hodín denne.

Mnohým z nás už nie sú moderné technológie cudzie, a tak ich využívame v čoraz väčšej miere, čo nám umožňuje byť pripojený kdekoľvek sa práve nachádzame. Na Slovensku si môžu podnikatelia založiť virtuálne sídlo v každom meste, všade sa platia nejaké poplatky, ale s menšími rozdielmi. Nie sú to veľké sumy a vy budete flexibilní, tak napríklad v Bratislave sú virtuálne sídla v cene 17,-eur za mesiac, ak sa zaviažete jeho využívaním počas jedného roka, ak na dva roky, zaplatíte 12,-eur mesačne, 10,-eur mesačne vás bude stáť preposielanie a preberanie pošty a ostatné voliteľné služby ako je emailové posielanie či skenovanie je v cene 9,-eur za mesiac.

Pracovať môžete odkiaľkoľvek

Komárno takisto ponúka možnosť virtuálneho sídla, tam za viazanosť na 1 rok zaplatíte 30,-eur za mesiac, 28,-eur je cena pri viazanosti na 2 roky. Poštovú schránku máte už zarátanú v cene, ale 10,-eur mesačne zaplatíte za preberanie a preposielanie pošty a v prípade záujmu o doplnkové služby ako je možnosť skenovania a ďalšieho preposielania emailov vám budú účtovať 9,-eur za mesiac. V Púchove sú tieto ceny o niečo nižšie, stále sú však výhodnejšie ako nájomné za kamenný priestor, v ktorom strávite maximálne hodinu denne.