Online vďaka tabletu, či PC?

| | 0 Comments

Poznáme me to. Klikneme prstom na ikonku Google Play a na dosah máme nespočetné množstvo aplikácií i hier. Každým týždňom však pibúdajú nové a nové.

mobil

Je ozaj skvelé, čo nám tento pomocník s názvom Android poskytuje a ešte lepšia je jeho ovládateľnosť a okamžitý prístup k aplikáciám pomocu pripojenia wi- fi. Mne osobne sa páči aj šikovná a jednoduchá inštalácia. Ak mám napríklad chuť zahrať sa hru, alebo skúsiť tvoriť cez softvér, cez PC mi to niekedy príde neuveriteľne zdĺhavé. Teda rátajme – kým sa napríklad stiahne hra, ktorá má cca 10 GB, to je približne 5 hodín. Inštalácie je častokrát nezrozumiteľná, taktiež potrebuje niekedy doinštalovávať kopu ďalšieho softvéru.

aplikace

Čas, kým sa taká 10 GB hra nainštaluje, íaspoň tie základné súbory, to je možno 30 minút. Ak je hra stiahnutá z internetu, súbory sú niekedy nezrozumiteľne rozhádzané, musíme ešte zvlášť hľadať keygen, sériové číslo, crack. Nakoniec je otázne, či naše PC aj tak hru nakoniec spustí. Musíme vypnúť antivírus a riskujeme. Nakoniec, ak toto všetko zvládneme a naše PC hrú spustí, jedná sa o hru, ktorá si vyžaduje neustále sedenie za počítačom, ďalší level, čo stojí za to, dosiahneme možno za 2 hodiny. Podobný princíp má aj tvorivý softvér pre počítač. Inštalácia podobná, kým vytvoríme niečo, čo stojí za zmienku, to vytvoríme minimálne za 10 hodín.

Tak. A teraz si zoberme, koľko neskutočne veľa času musíme stráviť pri PC a aká jednoduchá inštalácia a manipulácia je s androidovým softvérom.
Preto mi dovoľte odporučiť pár zaujímavých hier a apikácií pre Android.
Ešte pripomeniem, na Androide sa v hre pripojíme online veľmi jedonoducho, v podstate automaticky. Cez PC momentálne musíme využívať Stream a platiť a platiť.

smartphone
Takže k veci.

Hry, ktoré odporúčam na tablet: Guns of Doom, Asphalt 8, Big win hockey, Real Chess, Blitz Brigade, Payday 2.
Aplikácie na tvorbu/tiež na tablet/: Retro games music, Pixi Tracker, Level maker, Animator, Sketchbook.