Nebojte sa jasných farieb v interiéri!

| | 0 Comments

Predstava jasnej žltej alebo oranžovej farby na stenách spálne sa niekomu môže zdať desivá. Avšak kombináciou s tými správnymi doplnkami môžu byť práve jasné farby tou správnou voľbou.

Rôzne farby v nás vyvolávajú rozličné pocity. Je teda vhodné vybrať farbu podľa toho, na čo využívame miestnosť. Do spálne sa väčšinou hodia bledšie a tlmenejšie odtiene ako do obývačky.
červeně vymalováno
Zelená je farbou nádeje a vyvoláva pozitívnu energiu. Výborne sa hodí práve ako pozadie, aby nechala vyniknúť prvky v popredí. Ak sa vám nepáči krikľavá zelená, skvelou voľbou sú aj jej tlmené odtiene alebo pistáciová.

Červená sa hodí do obývačky alebo do miestnosti, kde musíte byť aktívni. Je to veľmi dynamická farba, vyjadruje vášeň a energiu. Avšak, stále predstavuje aj niečo zakázané, preto je dobre nepreháňať to s ňou a kombinovať ju s bledými doplnkami, ktoré zjemnia jej pôsobenie.
Modrá farba sa do bytu príliš nehodí, pretože vzbudzuje chlad. Je však dobrou voľbou do kancelárie.

Predstavuje spoľahlivosť a zodpovednosť, čo vaši zákazníci určite ocenia. Treba ju však zladiť s doplnkami v teplých odtieňoch napríklad hnedej a krémovej. Tým miestnosť nadobudne prímorský pocit.

Ďalšou skvelou voľbou je aj farba bohatstva – žltá. Je jasnejšou a žiarivejšou alternatívou bielej. Zvolením bledého odtieňa žltej prinesiete do miestnosti trochu farby, ktorá ale nebude tak výrazná, aby prehlušila všetko ostatné. Je dobre kombinovateľná takmer s akoukoľvek farbou a zvlášť dobre vyzerá v spojení s tmavou fialovou.

Ružová väčšinou pôsobí veľmi chladno a umelo, preto je lepšie použiť ju v menšom množstve. Buď len pri výbere doplnkov alebo len na jednu stenu.
modře vymalováno
Zlatá a strieborná nie sú veľmi používané ako farby na stenách, ale docielite s nimi luxusný dojem. Či už použitím na tapetách alebo v kombinácií s nejakou inou farbou. Hodia sa ku každej a aj malý detail v týchto farbách pôsobí zaujímavo.

Zo žiadnou farbou to ale netreba preháňať. Mali by ste ju vhodne skombinovať s nejakou neutrálnou farbou alebo opatrne vybrať farbu s opačnej strany spektra, s ktorou sa dopĺňajú. Nemusíte ich používať len na steny. Aj jasnočervená lampa, alebo gauč dokáže rozžiariť bielu miestnosť. Stačí len vybrať správnu farbu a doplnky.