Na každom vzťahu treba pracovať

| | 0 Comments

Chorobou súčasnosti sú nestále vzťahy. Stúpajúca krivka rozvodov, rozchody dlhoročných partnerov, hádky. Vplyvom dostupnosti si myslíme, že môžeme mať všetko. Preto prestávame pracovať na tom, čo by malo byť pre nás najdôležitejšie. Na vzťahoch. Zdá sa nám, že ten ďalší, ktorý príde bude lepší, alebo ten pravý. Neskoro prichádzame na to, že tomu tak nie je. Dochádza k vzťahovej otupenosti a ľahostajnosti. Láska a partnerstvo nie sú zadarmo. Treba na nich pracovať. Aké sú najčastejšie dôvody rozpadu vzťahov?

muž

Vedci dlhoročným výskumom zistili, že najviac vzťahov končí po 20 rokoch. Láska vyprchala, zdá sa nám, že by sme mali ešte niečo iné stihnúť. A preto dochádza často k nevere práve v čase kedy by sme si mali užívať odrastené deti a finančnú istotu. Nuda, či túžba po experimente spôsobí rozvod. Zradená dôvera sa ťažko získava späť.

Ďalšou z príčin rozpadu vzťahov sú problémy, o ktorých sa nehovorí, ale sú medzi mužmi rozšírené. Sú nimi rôzne poruchy erekcie. Ich riešenia sú viaceré. Návšteva lekára by mala byť prvoradá. Dočasne vám môžu pomôcť generiká
Po istom čase si začíname viacej všímať zlozvyky partnera. Boli tu vždy, ale v prvých rokoch sme ich s láskou prehliadali. A zrazu nám bytostne vadia. Ťažko sa však mení niečo, čo ste roky tolerovali. Musíte prejaviť istú dávku empatie, alebo sa s partnerom porozprávať. V prípade, že si vás váži, bude sa snažiť zlozvyk odstrániť.

ruce

Vyše 40 % vzťahov končí v čase kedy prestane fungovať komunikácia partnerov. Žijete vedľa seba a uvedomíte si, že vlastne ani nežijete. Každý je ponorený do vlastného sveta a druhého nevníma. Musíte prelomiť bariéru mlčania a skúsiť sa porozprávať. Inak vám hrozí koniec.
Rutina. Ubíja nás život v jednom kolotoči. Každý deň sa podobá na ten predchádzajúci. Práca, deti, domácnosť, občas film v televízii. Niekedy stačí zmeniť maličkosť a dá sa zachrániť aj veľká kríza. Čo tak raz za čas ísť do kina, na večeru. Dať deti varovať známym, rodičom a spraviť si chvíľu len pre seba. Alebo nájsť spoločné koníčky, ktoré vôbec nemusia byť nákladné, či časovo náročné. Maličkosti vytvárajú fungujúci vzťah.