Design, ktorý neomrzí

| | 0 Comments

  • Vintage

Aj keď je dnes tento štýl veľmi populárny, málokto využíva skutočné starožitnosti zdedené po babke či pradedovi. Skúste upustiť z trendu kupovaných vintage štýlov, a radšej siahnite na povalu či do pivnice starých domov, ktoré schovávajú nielen hodnotné kúsky ale aj dávku spomienok a života. Úlovky treba iba prelakovať, či obrúsiť a nielenže získate autentický nábytok, ale aj pocit blízkosti vašich predkov.
Ideálne sú rámy na obrazy, zrkadlá či staršie komody, alebo kreslá, ktoré treba samozrejme prečalúniť.

kuchyně

  • Vlastná tvorba

Možno sa to z počiatku nezdá, ale práve vaša práca na zariadení domova vytvára pridanú hodnotu. Skúste napríklad postaviť sami skriňu, namaľovať steny alebo si vytvoriť vlastnoručnú výzdobu. Práca spája a práve práca na dome, alebo ešte lepšie vo vnútri vášho príbytku vás obohatí nielen nadobudnutými schopnosťami, ale aj vzťahom k vašemu domovu. Práve takto sa totiž vdychuje duša do novokúpených nehnuteľností.

  • Doplnky

Samozrejmosť ako kvety či záclony sú nevyhnutné pre to, aby ste v príjemnom priestore mohli pokojne relaxovať. Moderné zariadenia často zabúdajú na estetickú vložku v podobe váz, kvetov, záclon a závesov. Ak sa chcete cítiť príjemne, takéto veci sú potrebné, aby zakryli holé steny, či nie príliš vľúdny výhľad z okna. Nehovoriac o rozžiarení priestoru.

pokoj

  • Rodina

Sťahovanie sa do nového predpokladá posun v živote či zanechanie toho starého. Avšak aj v tomto prípade si chceme uchovať spomienky so sebou. Preto by ste mali vytiahnuť zopár fotiek zo zaprášeného fotoalbumu a niekam ich zavesiť, kde budete mať na ne stály výhľad. Niekedy aj neštýlové doplnky darované rodinnými príslušníkmi majú veľkú hodnotu, kvôli ktorej by ste si ich mali ponechať.

  • Farby

Existuje kopec kníh, ktoré radia akú farbu si kde zvoliť. Mnoho ľudí sa dnes viac spolieha na farebné doplnky ako na tmavé steny. Je to dokonca jednoduchšie, keďže doplnky ako vankúše či deky môžete často meniť. Preto sa neupriamujte len na jednu farbu, ale pokojne aj na viacero. Skúste napríklad populárne kombinácie ako je biela a ružová alebo modrá a žltá.
A nezabudnite, že je len a len na vás, čo si vyberiete, hlavný je pocit pokoja a spokojnosti, keď budete doma relaxovať.