Žiarovky či trubice, LED osvetlenie je momentálne v trende

| | 0 Comments

Vytvoriť si doma príjemnú atmosféru je možné aj použitím istého druhu osvetlenia, medzi ktorým momentálne prím hraje LED osvetlenie. Nastolil nový trend, ktorý postupne z trhu vytláča klasické žiarovky, pretože LED systém je oveľa úspornejší, má dlhú životnosť, je rovnocennou náhradou aj centrálneho osvetľovacieho zdroja, má mnoho farebných variácií a dizajnových prevedení a hlavne je maximálne šetrný k životnému prostrediu.

svetlá, žiarovky

Využitie LED žiaroviek typu GU10 je mnohoraké, a preto si už našli svoje stále miesto v obľúbenosti medzi zákazníkmi. Primárne sa gu10 led využíva ako doplnkové osvetlenie, ale svojim výkonom dokáže nahradiť aj hlavný zdroj osvetlenia. Farebné odtiene, ktorých je viacero, vyčarujú atmosféru akú si budete želať, môžete ich použiť ako nenápadné bodové svetielka, ktoré zapustené do podhľadu alebo do steny nepôsobia rušivo, ale svoju funkciu splnia. Tiež sú vhodné ako náhrada hlavného zdroja svetla, ale ich výnimočnosť je v tom, že sa dajú umiestniť na miesta, ktoré chceme zvýrazniť a upútať na ne pozornosť, napríklad kuchynské linky, výklady či reklamy a podobne. Všetky priestory a predmety takto osvetlené sa stanú pútavejšie vďaka rafinovaným efektom, ktoré LED žiarovky umožňujú vytvoriť.

Výbornou voľbou je SMD LED žiarovka GU10, pretože ide o veľmi kvalitné osvetľovacie teleso s vysokým indexom podania farieb, osvietené objekty dokáže celkom verne rozpoznať a podanie farieb je prirodzené. Za všetkými týmito vlastnosťami treba hľadať kvalitné SMD alebo COB LED čipy. Súčasťou všetkých LED svetiel je tiež CCD driver, ktorého úlohou je zabezpečiť, aby LED bodové svetlá nepreblikávali alebo aby po ich vypnutí ešte jemne svietili, čo sa stáva pravidlom pri lacnejších variantoch tohto typu osvetlenia.

led-2953665_1920

Bodové LED žiarovky sú na trhu v ponuke v rôznych odtieňoch teploty farieb, teplá a studená biela alebo neutrálny odtieň. Typ GU10 navyše ponúka aj DUAL-WHITE osvetlenie s diaľkovým ovládačom, ktorým si jednoducho nastavíte plynulý prechod všetkými odtieňmi farieb a dopĺňa ho aj funkcia stmievateľnosti či možnosť ovládania cez smartphon. To vám umožňuje nastaviť si farebné odtiene podľa momentálnej nálady a požadovanej atmosféry.