Zabavte sa v škole počas nudného dňa

| | 0 Comments

Veľakrát sa stalo, že študent sa v škole nudí. Nemáme na mysli nudu počas vyučovacích hodín (aj keď, čo si budeme hovoriť), no teraz máme na mysli skôr nudu počas voľných hodín, počas „dierach v rozvrhu). Preto tento článok venujeme primárne študentom vysokých škôl, no môže slúži pre inšpiráciu aj iným študentom a žiakom.čítajúci študent.jpg
Využívajte svoj telefón
Nie ste typ čo má v mobile hry? Chyba. Hry nemusia byť len také, v ktorých sa strieľa, zabíja, preskakuje a pod. Skúsili ste si však stiahnuť hry, ktoré sú zamerané na rozvíjanie Vašej logiky, kritického myslenia? Najvyšší čas!
Náš tip: Hrajte hry vo dvojiciach so spolužiakom
Kreslite, maľujte, čmárajte
Možno sa vo Vás ukrýva talent a ani o tom neviete. Možno ste ďalším skrytým umelcom, ktorý si behá po zemi a ani sám o tom nevie. Skúšajte kresliť hocičo, zabavíte sa, zbavíte sa nudy a možno sa niečo nové naučíte.
Pre šikovné rúčky
Ak ste v škole, papiera máte dostatok. Čo tak ho využiť aj na niečo iné, ako len na písanie? Vyskúšajte origami. Origami pochádzajú z Japonka a jeho prvé zmienky sú už v 9. storočí. Tradične sa používa papier, ktorý je dvojfarebný (každá strana má inú farbu alebo vzor), no Vám pokojne postačí biely papier. Ohýbajte, tvarujte, prehýbajte a najmä – buďte trpezlivý.
Náš tip: na youtube nájdete množstvo postupov
Čítajte a vzdelávajte sa
Áno, čítajte. Čítaním si zlepšujeme gramatiku, ktorá sa nám dostáva do povedomia, rozširujeme si našu slovnú zásobu, učíme sa mnohým veciam. Preto čítajte. A to nielen v škole, ale napríklad v autobuse, vlaku, pri čakaní na niekoho. Niektoré príbehy nás dokážu vtiahnuť do deja tak, že si ani neuvedomuje koľko je hodín – jednoducho čítame. Je preto vhodné, ak si vyberiete taký žáner, ktorý Vás bude skutočne baviť.skladačky z papiera.jpg
Využívajte svoj notebook
Máte veľa povinností, no nemáte čas? Omyl. Počas voľných hodín máte čas práve na tieto veci. Máte písať seminárnu prácu alebo rôzne úlohy? Vezmite si so sebou notebook a počas voľných hodín, pracujte práve na týchto zadaniach. Čas Vám rýchlo zbehne, zabavíte sa, vypracujete si úlohy a pôjdete spať so skvelým pocitom, že ste sa opäť posunuli o krok vpred.