Nová éra Gopro kamier

| | 0 Comments

GoPro kamery boli pôvodne určené pre športovcov vykonávajúcich adrenalínové športy. Obsahujú držiaky na prilby pre snoubordistov, skialpinistov či bikerov. Vďaka svojej vodotesnosti ju používajú tiež potápači. No odkedy sa rozmohol trend selfie tyčiek, čoraz viac ľudí siaha na bežné používanie radšej po malých kamerách ako po zrkadlovkách. Ľahko ich napojíte aj na auto a môžete natáčať celý priebeh jazdy z čelného skla. Len nedávno uzrela svetlo sveta nová séria troch typov GoPro Hero7. Sú to White, Silver  a Black. Rozdiel nie je iba vo farbe, ale aj v parametroch.
 
kamera

White              Najzakladanejšia z trojice nových Hero7 je vodotesná do 10 metrov, čím úplne postačí na dovolenkové fotky v mori a to dokonca aj bez obalu. Natáčať dokáže vo Full HD v maximálnej kvalite 1080p pri 60FPS, ale chýbajú jej rozšírené funkcie. Cenovo je najvýhodnejšia a zaplatíte za ňu 199 Eur.
 
Silver              Oproti White verzii dokáže natáčať v 4K pri 30FPS, ale má vylepšenú stabilizáciu videa, ktorá lacnejšej Hero7 chýba. Okrem funkcie HyperSmooth má rovnaké funkcie ako verzia Black. Na vodotesnosti sa nič nemení a môžete s ňou plávať do hĺbky 10 metrov. Cena sa pohybuje od 299 Eur.

foto
 
Black             Pre aktívnych športovcov, využívajúcich GoPro na každodenné zaznamenávanie adrenalínových kúskov tu je najlepšia a najdrahšia z trojice novej rady kamier. Obsahuje všetky programy uvedené u predchádzajúcich, ale  ako jediná je doplnená o funkciu HyperSmooth, vďaka ktorej je video neroztrasené. Ďalšími programami je HDR pre fotky a detekcia úsmevu. Natáčanie je v tej najvyššej kvalite 4K Ultra HD pri 60 FPS. Pre milovníkov instagramu nechýba možnosť natáčať vertikálne, či robiť videá v 15 sekundových intervaloch do Instastories. Kameru je možné ovládať aj hlasom a to pokynmi „GoPro, take a photo" alebo „GoPro, start recording" a samozrejmosťou je GPS. Za najvyššiu triedu zaplatíte 399 Eur.