Letné šaty v rôznych farbách

| | 0 Comments

Hádam každý z nás sa po tuhej a dlhej zime teší na príjemné a teplé lúče slnka na jar a v lete, keď už môžeme zo skrine vytiahnuť ľahké šaty veselých a žiarivých farieb. Ako je známe, každá farba, do ktorej sa oblečieme, znamená naše momentálne psychické rozpoloženie a vyjadruje, či máme dobrú náladu alebo smútime. V letnom období je tých pochmúrnych myšlienok podstatne menej, prispieva k tomu hlavne veľa dlhých slnečných dní, čo nás napĺňa teplom a radosťou. Ako sme oblečení však o nás predsa len niečo napovie, tak sa pozrime na to, akú úlohu zohrávajú farby v móde a aký signál vysielajú smerom k okoliu.


šaty

Spektrum farieb na výber

Nielen strihy šiat, ale aj ich farebné prevedenie sú na trhu v ponuke v nespočetných množstvách. Väčšinou sa orientujeme podľa módnych trendov, ktoré udávajú svetoví návrhári a prezentujú ich na módnych prehliadkach. Nájdeme tam kombinácie a variácie farieb, ktoré sú vhodné na bežné nosenie, ale aj modely extravagantné nielen strihom, ale hlavne farebným prevedením a vzormi.

letní šaty

V bielej

O bielej sa vo všeobecnosti hovorí, že je farbou čistoty a nevinnosti a práve preto sa svadobné šaty šijú prevažne biele. Budí však aj mierne chladný dojem, je veľmi univerzálna a nie je problém skombinovať ju s ktoroukoľvek inou farbou či doplnkami. Opálená pokožka v tomto odtieni veľmi pekne vynikne.

Červená

Traduje sa, že patrí k láske a vášni. Šaty v červenej rozhodne nebudú nenápadné, pritiahnete v nich pohľady ostatných. Vhodné sú pre ženy s tmavými alebo čiernymi vlasmi.

Zahalená do čiernej
Je zárukou sebavedomia a elegancie, hoci sa o nej hovorí v spojitosti s uzavretosťou a odstupom. Jej výhodou je, že má schopnosť opticky postavu zoštíhliť a bez problémov ju môžete nosiť aj v lete, s vhodnými doplnkami budete neprehliadnuteľná.
Modrá
V tejto farbe budete na okolie pôsobiť ako spoľahlivá, dôveryhodná a verná osoba. Modrou jednoznačne nič nepokazíte.
Ostatné farby
Leto je obdobie, kedy môžete nosiť šaty v odtieňoch ružovej, fialovej, žltej či béžovej, všetko však záleží na vašej fantázii a vkuse, no s troškou kreativity môžete aj experimentovať s extravagantnejšími modelmi.