Je čas na kúpu nového stroja

| | 0 Comments

Vývoj sa zastaviť nedá. Vo svete počítačov a celkovo technického odvetia je to vidieť zreteľnejšie ako inde. Nie každý ale vie ako si správne vybrať nový počítač a celkove aj profesionál sa má čo to obracať aby si zvolil správne. V prípade počítačov sa taktiež jedná  len o ďalší domáci spotrebič ktorý raz vypovedá svoju službu. No na rozdiel napríklad od televízie ktorá môže kľudne fungovať aj 10 rokov je počítač zastarali kľudne aj na nový rok pretože jeho výkon jednoducho nestačí. 
 monitor.jpg

  • Herná zostava
  • Kancelárska zostava
  • Bežná práca
  • Špeciálne zostavy

 
 
Herná zostava
Pri výbere hernej zostavy musíte počítať s tým že sa kľudne môže stať že nie na ďalší rok, ale kľudne aj deň po kúpe môže stať že nebude stačiť. Našťastie sa momentálne nachádzame v období kedy už dlho neprišiel na svet žiaden prevratný herný projekt ktorý by vyžadoval ten najvyšší možný výkon. Výrobcovia hier sa poučili a presunuli sa skôr na konzoly. No ale tu musíte počítať s tým že okrem skrine  nesmie byť nič slabšie ako je stredná vyššia trieda. A za to si aj náležite zaplatíte.
 
Kancelárska zostava
V prípade kancelárskej zostavy sa ani tak nejedná o to aký vysoký výkon bude počítačová zostava poskytovať. Ide o to že musíte hľadieť viac na kvalitu samotnej zostavy ako o to či tam bude napríklad 32GB pamäte RAM no disk bude klasický platňový a nie SSD. V konečnom dôsledku nekupujete ho pre svoju radosť ale pretože ho potrebujete pre prácu. A keď bude viac v servise ako sa s ním bude pracovať načo vlastne je.herní počítač.jpg
 
Bežná práca
Pod pojmom bežná práca sa myslí najme prečítanie prijatej mailovej pošty, pozretie si filmov, dnes už samozrejme  aspoň n HD kvalite. A rôzne drobné práce na počítači. Tu v zásade stačí akýkoľvek počítať kľudne kúpený aj z elektro predajne. Samozrejmosťou by v tomto prípade mal byť nainštalovaný operačný systém a všetky potrebné programy. Keďže sa už jedná o produkt určený priamo na používanie.
 
 
Špeciálna zostava
Do tejto kategórie by sa dali dať všetky špeciálne prispôsobené počítačové pracovné stanice, servery a rôzne iné aplikácie počítačov. Pri ich kúpe sa už nikto ani len nezamýšľa či má dotyčný potrebné znalosti na ich prevádzku pretože sa tu jedná o špecifický tovar. Väčšinou prispôsobený konkrétnej objednávke.