Hliníkové fasády zmodernizujú aj staršie objekty

| | 0 Comments

Moderné kancelárske a administratívne budovy či veľké obchodné centrá sú charakteristické fasádami, ktoré dokonalo vystihujú dnešný technický štýl smerovania architektúry. Konštrukcie sú tvorené fasádnymi systémami, ktoré dovoľujú vytvárať presklené fasády mnohých objektov ako sú hotely, banky, autosalóny, úrady, športové haly a mnoho iných.

Okna2

Fasádne systémy sú však variabilné a možno z nich vytvárať variácie mnohých priestorových konštrukcií obvodových stien, ale aj presklených striech. Tie majú plniť úlohu presvetlenia priestoru v interiéroch budov zároveň s adekvátnou možnosťou odvetrania miestností. Vytvoria fasády zaujímavý prvok, ktorý zatraktívni daný priestor a vytvorí pohodlné prostredie na jeho užívanie. Fasádne systémy zároveň dávajú priestor pre zhmotňovanie vízií v modernej architektúre. Vo svete, ale aj na Slovensku, je mimoriadne obľúbený stĺpikový a priečkový systém z ponuky spoločnosti ALUPROF. Okrem nich však majú vo svojom portfóliu aj výrobky rôznych konštrukcií a vzhľadu, samozrejme, vrátane mnohých individuálnych riešení.

Nielen moderné novostavby, ale aj staršie objekty je možné zrekonštruovať použitím hliníkových fasád. Banky, hotely, úrady, výrobné alebo športové haly a mnoho iných sa po ich rekonštrukcii zmení na moderné objekty aj vďaka hliníkovým fasádnym systémom s presklením, čo zaručuje vysokú priepustnosť svetla. Práve sklo, ktoré tvorí súčasť hliníkových fasád, im dáva možnosť využitia aj ako priestorové konštrukcie alebo na presklenie striech. Tieto fasádne systémy sa vyznačujú kvalitným spracovaním v duchu modernej architektúry a prepracovaného dizajnu, spĺňajú požiadavky na dokonalú tepelnú izoláciu, majú dlhú životnosť, sú energeticky nenáročné a ich údržba je minimálna.

architecture-3734552_1920

Hliníkové fasády existujú ako systém stĺpikový, priečkový, modulový a štrukturálny. Sú to moderné a kvalitné fasády, ktoré predstavujú smerovanie modernej architektúry k odvážnym projektom, ich výhodou je variabilita a široká škála možností využitia, z ktorých vznikajú jedinečné konštrukcie a mnohé atypické riešenia moderných budov.