Čisté životné prostredie je základom zdravého života

| | 0 Comments

Obyvatelia Slovenska bývajú v bytoch a domoch, ktoré sú vo väčšine napojené na spoločnú kanalizačnú sieť, a tak je dôležité, aby bola plne funkčná, pretože v opačnom prípade nastane havarijný stav, ktorý spôsobuje veľa nepríjemností a poradiť si s ním dokáže iba profesionálny tím.

Kanal

Najúčinnejším spôsobom ako predchádzať nepríjemnostiam spojeným s upchatým potrubím je haváriám predchádzať. Monitoring a preventívne čistenie majú na starosti profesionálne firmy, ktoré už poznajú spôsoby ako sa zbaviť hrubých nánosov nečistôt a mastnoty na vnútorných stenách potrubí. Čistenie vykonávajú krtkovanie senec vysokým tlakom alebo elektromechanicky. Vysokotlakové čistenie je veľmi účinné a potrubie dokonalo zbaví všetkých nánosov usadenín, ktoré zmenšujú jeho priemer a zamedzujú tak prietok. Benzínový motor poháňa vodné čerpadlo, na ktoré je napojená 100 metrov dlhá hadica s tryskou na konci. Vysoký tlak vody vytláča všetky nečistoty z potrubia rýchlo, nepoškodzuje pritom potrubie a to je možné ihneď uviesť do prevádzky.

Pri elektromechanickom čistení sa využíva elektromotor s ohybnými železnými špirálami, ktoré vykonávajú rotačný pohyb, čo sa nazýva aj krtkovanie, a tým odstraňujú tvrdé usadeniny z povrchu potrubia kanalizácie. Dokáže tak prečistiť aj veľmi malé priemery, odpad z kanalizácie sa pritom nevyplaví a toto čistenie je šetrné k životnému prostrediu.

Tubes

Firmy, ktoré majú na starosti čistenie kanalizácie, sídlia aj v Senci. Okrem porúch sa však venujú aj monitoringu potrubí a tiež inštalatérskym prácam, takže ak niektorú z týchto služieb budete v Senci a jeho okolí potrebovať, volajte profesionálov v akúkoľvek dennú či nočnú hodinu aj počas víkendov a sviatkov. Pracujú s najmodernejšou technikou a za roky praxe už majú bohaté skúsenosti, takže sa môžete spoľahnúť, že urobia všetko, čo bude v ich silách, aby vám v prípade havárie s kanalizačným potrubím pomohli a sprevádzkovali ho v čo najkratšom čase.