Sklenené dvere oživia a zmodernizujú priestor

| | 0 Comments


 Štýl interiéru a jeho miestností tvoria vo veľkej miere hlavne prvky, ktoré sem umiestnime. Dnes už prakticky nielen technika, ale aj nábytok a bytové doplnky dokážu mať skutočne modernú a štýlovú podobu, čoho príkladom sú aj sklenené dvere. Pod významom dverí si predstavíme hlavne ich základnú funkciu, prečo však nemyslieť takisto na takýto atraktívny dizajn? V podstate tým následne získame nielen funkčný, ale tiež atraktívny dizajnový prvok, čo vizuálne obohatí svoje okolie.

V dotyčnom prípade je dominantnou sklenený materiál a jeho originálne vlastnosti. Voľným okom viditeľná je v prvom rade jeho elegancia a estetika, s ňou takisto schopnosť vo viacerých prípadoch sa dizajnovo prispôsobiť. Výsledkom je ľahkosť takéhoto prevedenia, čo pôsobí skôr praktickým, než robustným a nemotorným dojmom. To ale neznamená, že takáto forma nie je odolná. Práve naopak!

  • Pri výrobe dotyčných prvkov sa používa špeciálne bezpečnostné sklo, teda tvrdené alebo kalené. To je následne niekoľkonásobne odolnejšie pred rozbitím.

sklenené dver

So sklenenými dverami však prichádzajú aj ďalšie vizuálne kvality. Nielen voľným okom atraktívny dizajn, ale tiež vplyv, čo so sebou prináša sklo a jeho vlastnosti. K tým najznámejším sa napríklad radí optické zväčšenie priestoru a samozrejme schopnosť tohto materiálu prepúšťať prirodzené svetlo.

  • Týmto spôsobom tak získame priestrannosť konkrétneho miesta a takisto jeho plnohodnotné osvetlenie prirodzeným denným svetlom, čo je prospešné tiež z hľadiska zdravia.

dieťa v izb

Priestranné a zdravo osvetlené priestory majú tendenciu vyvolať v nás psychickú podobu, dobrú náladu a výkonnosť. Toto je jedným z hlavným dôvôdov, prečo sa takáto forma dverí používa napr. v kancelárskych pracoviskách. V súčasnosti ich však vidíme aj v obchodných domoch, no takisto v bežných domácich interiéroch. Aj v týchto priestoroch dokážu poskytnúť veľmi praktické rozdelenie miesta a oddelenie miestností.