Skladacie telefóny, ktoré prídu na slovenský trh

| | 0 Comments

Rok 2019 bude rokom skladacieho mobilu a už boli zverejnené aj prvé kúsky niektorých značiek. Po rokoch tajností a náhľadov, túto technológiu máme na dosah ruky.

mobilní telefon.jpg

Samsung Galaxy Fold

Značka Samsung oficiálne potvrdila svoj nový model, ktorý má 7,3 palcovú obrazovku, ktorá sa dokáže zložiť napoly, keď mobil chcete vložiť do vrecka.
Oficiálne vyšiel v apríli tohto roku a začiatočná cena bola 1 980 amerických dolárov, no ponúkol výkonný procesor, 12 GB pamäte RAM a 512 GB voľného úložiska. Dokonca aj trojité šošovky v kamere a batériu, ktorá sa vie rozdeliť na dve sekcie (kvôli zloženiu telefónu).

Huawei Mate X

Tento model bol predstavený na začiatku roka a vie sa ohnúť opačným smerom, ako model od Samsungu. Obrazovka sa zloží z vonkajšej strany.
Keď sa otvorí, ponúka 8 palcový tablet, procesor Kirin 980 a kameru. Taktiež je tenší, než by človek očakával. Cenovo sa bude pohybovať okolo 2 299 eur.

Oppo zložiteľný telefón

Prototyp značky Oppo zatiaľ zo záberov vyzerá dosť podobne modelu od Huawei. Nevie sa o ňom zatiaľ veľa, no predpokladá sa, že bude na tom technicky podobne, ako model Huawei Mate X s prirátaním ďalších 5G pamäte.

ipad.jpg

Motorola Razr 2019

Tento model telefónu bude možné, ako staršie Motoroly, otvoriť cez rozdelenie telefónu na polovice, no bude mať skladaciu obrazovku, keď mobil otvoríte. Roztvorená obrazovka má 7 palcov.
Hovorí sa, že Motorola Razr 2019 vyjde v dvoch variantoch: jedna s 4 GB pamäťou RAM a 64 GB voľného úložiska a druhá s 6 GB pamäte RAM a 128 GB interným úložiskom, aj keď zatiaľ nie je ešte známe, ako bude vyzerať.

LG Bendi

LG je nerado pozadu za Samsungom. V posledných mesiacoch spoločnosť potvrdila, že pracuje na skladateľných telefónoch, no viac neprezradili. Zatiaľ to vyzerá tak, že modely od LG budú mať dve obrazovky, oproti trom obrazovkám Samsungu Galaxy X.
Čo sa týka dizajnu alebo finálnej ceny, nič nie je známe, ale spoločnosť ubezpečuje, že nebudú sa náhliť s telefónom na trh, dokým nebude pripravený na predaj.

Xiaomi Mix Flex

Je to jeden z najnovších modelov, o ktorom sa objavili informácie. V krátkej ukážke produktu, ktorá sa dostala na verejnosť, bol ukázaný mód tabletu, následne obe strany zariadenia sa zložia dovnútra v dvoch bodoch, čím v strede ostane jedna tretina mobilu.
Bohužiaľ, viac o tomto zariadení zatiaľ nie je známe.