Pestovanie zeleniny v kvetináči

| | 0 Comments

Čítate dobre, je to možné a niektorých druhom sa tu darí tak, že vás potešia naozaj bohatou úrodou. Treba mať však na pamäti niekoľko vecí ako napríklad vertikálny priestor – pomáha použitie mriežky, aby rastlinka mala oporu. A ktorú zeleninu www.spakk.sk/viete-ktore-druhy-zeleniny-mozete-pestovat-aj-v-kvetinacoch-/ možno takto pestovať?

sazenice

1.Rajčiny
Tie sú bezpochyby tou najproduktívnejšou zeleninou, ktorú je možné pestovať v kvetináči. Paradajky potrebujú dostatok slnka, aspoň 5-6 hodín. Veľkosť nádoby závisí od druhu odrody, skôr sú vhodné trpasličie odrody.

2.Fazuľa
Väčšinou sa fazuľa ťahá hore, preto je vhodné zabezpečiť im mriežku, po ktorej by mohli rásť pekne smerom hore. Vhodná je väčšia nádoba. Tiež potrebuje dostatok slnečného svetla.

3.Šalát
Rastie rýchlo a budete mať možnosť zbierať úrodu viackrát v priebehu vegetačného obdobia. Zvyčajne sa šalát sadí na jar. Vyberte si širší kvetináč na jeho výsadbu a často zalievajte, pôda by mala byť vždy mierne vlhká.

4.Papriky a čili papriky
Sú skvelým výberom…vyzerajú pekne. Na prežitie potrebujú teplo a svetlo. Správna pôda a občasné prihnojenie vám zaručia bohatú úrodu.

5.Reďkovka
Patrí k najrýchlejšie rastúcim druhom zeleniny a je mimoriadne vhodná na kvetináčovú výsadbu. Hodia sa malé a širšie nádoby.

hrášek

6.Fenikel
Rýchlo rastie a nepotrebuje veľa slnečného svetla. Môžete ho preto pestovať v tieni alebo polotieni. Vyžaduje si len dostatok vlhkosti a organického hnojiva, aby sa mu darilo.

7.Špenát
Je jedným z najvhodnejších druhov zeleniny pre pestovanie v kvetináči. Darí sa mu v polotieni a akomkoľvek priestore. Pestovanie je naozaj jednoduché. Nádoba nemusí byť obzvlášť hlboká, len širšia.

8.Hrášok
Si vyžaduje mierne podmienky, a on sa vám odvďačí bohatou úrodou. Nepotrebuje veľký priestor, rastie rýchlo a nevyžaduje si veľkú pozornosť. Dá sa dokonca pestovať aj na balkóne. Treba ho len pravidelne a často zalievať, pretože miluje vlhkú pôdu. Potrebuje slnko.