Nemecko dáva „áno“ pre legalizáciu elektronických skútrov

| | 0 Comments

Horná komora parlamentu v piatok hlasovala, aby umožnila e-skútre s maximálnou rýchlosťou 20 km / h (12 mph), ktoré majú používať všetci ľudia vo veku od 14 rokov. Námestník ministra dopravy Steffen Bilger minulý týždeň povedal, že vláda chce, aby legislatíva nadobudla účinnosť budúci mesiac.

elektrická koloběžka
 
Zatiaľ čo Bird a Lime každý z nich zvýšil stovky miliónov dolárov na financovanie, európski konkurenti sa rýchlo pohybujú, aby ich porazili v závode na rozbehnutie produktov.
 
Švédsky mobilný systém Voi Technology povedal tento týždeň, že začne prevádzku v Nemecku už v júni. Spoločnosť Rival Flash, ktorú vytvoril spoluzakladateľ spoločnosti Delivery Hero Lukasz Gadowski, podpísala zmluvu o partnerstve s mestom Herne v Severnom Porýní-Vestfálsku, ktorá ponúka na prenájom elektronické skútre.
 
Volkswagen predstavil Cityskater a Steetmate elektrické skútre koncepty na autosalóne v Ženeve v marci. VW povedal, že Cityskater bude v predaji do konca roka. Má 15 km dlhý dosah.

koloběžka
 
Tvrdý trh
 
Generálny riaditeľ Voi Fredrik Hjelm povedal, že Nemecko je doteraz najťažším trhom na regulačnej strane.
 
"Vzali na seba veľmi nemecký prístup so zameraním na vozidlo a veci, ako je uhol medzi zadným svetlom a zemou," povedal a dodal, že spoločnosť musela vybudovať nový model, ktorý by vyhovoval miestnym požiadavkám.
 
Voi je jedným z najväčších opuch počet európskych hráčov na trhu e-skútrov, ktorý kolektívne prilákal viac ako 150 miliónov dolárov investícií z podnikov rizikového kapitálu za posledný rok, podľa údajov zostavených Bloomberg.
 
Americkí konkurenti, ako napríklad Lime a Bird, však v tomto procese zvýšili stovky miliónov a vytvorili ocenenia v hodnote miliárd dolárov. To podnietilo rýchlu medzinárodnú expanziu, ktorá spôsobila, že množstvo konkurentov pôsobiacich v Európe hľadalo konsolidáciu a fúzie, aby zostali konkurencieschopné a prilákali finančné prostriedky.