Nemecká ekonomika údajne potrebuje viac imigrantov

| | 0 Comments

V takmer každej krajine značná časť obyvateľstva nadáva na prisťahovalcov, respektíve nesúhlasí s politikou imigrácie a začlenením imigrantov do práce. Nemyslím len súčasnú situáciu či nespokojnosť s konkrétnou skupinou, ale dlhoročný a pomerne rozšírený nesúhlas so zriadením ekonomického systému zavedeného na potrebe imigrácie cudzincov a ich následným zaradením do práce. Ale na druhej strane, veľa súčasných ľudí sa ťažkej či slabšie platenej práce bojí a dáva prednosť lepšiemu zamestnaniu. Horšiu prácu tak " z dobrej voľe" nechajú práve imigrantom.

palác

Týmto úvodom odkazujem na  aktuálnu informáciu o súčasnom stave Nemecka, ktorého ekonomika môže byť narušená údajným nedostatkom pracovnej sily v podobe cudzincov. Skrátka- práce sa nebude mať kto chytiť, súčasná generácia Nemcov má už totiž rozbehnutú vlastnú kariéru a priemyselní odborníci varujú, že nedostatkom imigrantov by v Nemecku mohla spadnúť výroba viacerých potrebných subjektov.

Na základe informácií nemeckého inštitútu Bloomberg, nemecká ekonomika bude potrebovať až 400 000 cudzincov ročne, aby svojim pracovným nasadením držala krok s ekonomikou týkajúcou sa výrobnej sily konkurenčných krajín. Táto odkázanosť Nemecka na pracovnú silu zo zahraničia je údajne dôsledkom zostárnutia generácie ročníkov 1946-1964, ktorá ešte dokázala pracovať manuálne, respektíve bola zamestnaná vo fyzicky náročnejších výrobných sektoroch. Stredná a mladá generácia podľa zistení tento model nenasleduje v takom vysokom počte a tak tieto pozície zostanú voľné pre cudzincov.

průmysl

Toto stanovisko si ale vypýtalo nesúhlas viacerých nemeckých občanov a tí sa zúčastnili protestu, na akom údajne padalo viacero rastistických či xenofóbnych pokrikov a vyjadrení. Protest bol však zamerierený predovšetkým k upozorneniu na násilnú vraždu Nemca, za ktorou podľa zatiaľ neofociálnych zistení stoja práve cudzinci.