Mačacie trampoty v posteli

| | 0 Comments

Dnes mám mačky tri a viem ako k nim pristupovať. Keď som si však domov priniesla prvého kocúrika, o týchto zvieratách som toho toľko nevedela. To bola veľký chyba, ktorá mala za následok to, že som musela vyhodiť matrac, ktorý nemal viac ako dva roky. Ak chcete mať pokojný život, tak si vezmite ponaučenie z mojich chýb.
 Prúžkovaná mačka schúlená v klbku leží na posteli.jpg

Posteľ je ten najlepší záchod

 
Nebudem hovoriť okolo horúcej kaše a priznám sa vám rovno. Môj kocúrik si z môjho matracu urobil toaletu. Do postele síce nechodil  „na veľkú“, to by koniec koncov nebol až taký veľký problém, ale „ na malú“ čo problém bol. Mala som pamäťový matrac, teda ten z pamäťovej peny, no a tento materiál nevyčistíte len tak ľahko. Mimochodom, nejde o ten najlacnejší typ matraca, takže o to viac, ma môj kocúr napáli.
Moč z matracu nedostanete nikdy. Môžete ho šúchať, môžete na neho sypať sódu bikarbónu alebo na neho vyliať dve fľašky aviváže. Zápach mačacieho moču proste z penového matraca už nikdy nedostanete.
Viem, že ste možno s nádejou čakali na to, že vám poradím, ako zápach odstrániť. Sklamem vás. Naozaj to nejde. Octom ho dokážete z často prekryť, no úplne, sa ho už nikdy nezbavíte.Mačiatko s veľkými očami sedí na posteli.jpg
 
Tieto riadky píšem preto, pretože viem, že tieto problémy nemám len ja, ale mnoho majiteľov mačiek. Ak ich nenaučíte ihneď od prvej chvíle chodiť na mačaciu toaletu, nájdu si prvé miesto, ktoré im ju budú pripomínať. Bohužiaľ, práve posteľ, je jedna z tých najlepších možností. Teda aspoň pre mačky.
Tento problém teda odstránite iba tak, že budete dôslední od prvého momentu. Jedna mačka, musí mať minimálne dva záchody. Ak na nich nevie chodiť, musíte ju do nich vkladať vždy, keď uvidíte, že im „treba“. Ak by do záchodov nechceli chodiť, skúste zmeniť typ podstieľky alebo krytý záchod vymeniť za ten otvorený. Najlepšia rada znie, že by ste svoju mačku nemali nikdy nechávať v spálni bez dozoru. Keď je s vami, tak si toho nedovolí až tak veľa. Sama sa však dokáže premeniť na malého diabla, ktorý vám znesvätí váš nový matrac a celú posteľ.