Bez akých vecí sa nezaobídete na dovolenke

| | 0 Comments

  • Správny opaľovací krém

Kto by sa chcel spáliť prvý deň dovolenky a zvyšok preležať v tieni na izbe? V tomto príde  rozhodne neplatí menej je viac. Je lepšie mať so sebou vyšší faktor opaľovacieho krému, ako neodhadnúť silu slnka.

pláž

  • Platné doklady

Vo väčšine európskych krajín môžeme cestovať len s občianskym preukazom. Dajte si však pozor, pokiaľ cestujete za vzdialenejšou exotikou. Pred dovolenkou nezabudnite skontrolovať, aké doklady potrebujete v konkrétnej destinácií. Pozor si najmä dajte na potrebnú platnosť pasu.

·Lekárnička

Nezabudnite si so sebou pribaliť lieky, aby ste predišli v prípade potreby stresu, kedy by ste museli v bolestiach hľadať lekáreň. Ako základ je dobré zabaliť si liek na bolesť hlavy, tráviace problémy, teplotu, kvapky do očí a uší, leukoplast a dezinfekciu. Nikdy si nezabudnite lieky, ktoré užívate na predpis lekára.

·Kvalitné slnečné okuliare

Pri celodennom dni na slnku je nevyhnutné chrániť svoje oči pred škodlivými slnečnými lúčmi. Nepotrebujete najluxusnejší a najdrahší kúsok slnečným okuliarov, ale doprajte si kvalitné s potrebnou UV ochranou. Vaše oči to ocenia.

·Kniha

Kedy inokedy máte vhodnejšiu príležitosť začítať sa do knižného príbehu, než s drinkom v ruke a slnkom nad hlavou? Deti môžete odložiť do animačného klubu a vychutnať si pokojné chvíle. Kniha vám zaručene spríjemní dovolenku. Ak ste knižným milovníkom určite využite šancu a zoberte so sebou minimálne dve.

bazén

·Slúchadlá

Slúchadlá sú praktickou vecou nielen na cestovanie, aby ste v lietadle neboli rušení. Ak nie ste milovníci kníh, či iných zábaviek, radi leňošíte pri bazéne a chytáte slnečné lúče, vašu obľúbenú hudbu oceníte aj pri tejto činnosti.

·Dobrá nálada

Nech už vaša dovolenková cesta vedie kamkoľvek, pokúste sa tento odpočinok využiť naplno a s dobrou náladou. Stať sa môže čokoľvek, čo vám ju pokazí, preto nezabúdajte, že na to, čo môžete ovplyvniť sa pripravte. Skontrolujte všetko potrebné, aby vám nič nechýbalo. Keď už celý rok šetríte na dovolenku, nenechajte si ju nikým a ničím pokaziť!